ISHM pezullon shoqërinë Kurum, gjobë 1 milionë lekë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:17 10-04-2015 ISHM pezullon shoqërinë Kurum, gjobë 1 milionë lekë

Inspektoriati Shtetëror i Mjedisit pezulloi sot aktivitetin e shoqërisë “Kurum” në Elbasan. Ky pezullim ka ardhur pas monitorimit disa mujor të veprimtarisë së shoqërisë nga ana e ISHM.

Ndaj “Kurum” u vendos edhe gjobë prej 1 milionë lekësh të reja për mungesë të dokumentacioneve dhe shkeljeve të tjera.

Ndërkohë, “Kurum” do të ketë kohë deri më datë 20,05,2015 që të zbatojë disa detyra si:

1- Dorëzimi i planit për llojin dhe sasinë e mbetjeve si dhe i gjithë cikli i trajtimit deri në asgjësimin e                       tyre.

2- Planin për lejen e mjedisit sipas ligjit.

3- Planin e detajuar të monitorimit si pjesë e lejes mjedisore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Braçe - zv.presidentit të Bankers: A do pije ti ujë nga nëntoka e shpërthimeve?
Ekskluzive/ Endri Fuga bëhet baba »
Article Logic
Execution time: 0.017849922180176
array(1) { ["section"]=> string(55) "ishm-pezullon-shoqerine-kurum-gjobe-1-milione-leke-8387" }