ISHP rekomandon 4 hapat e rëndësishëm: Të mos harrojmë këto keshilla të arta për të mundur Covid-19 

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:59 13-04-2020 ISHP rekomandon 4 hapat e rëndësishëm: Të mos harrojmë këto keshilla të arta për të mundur Covid-19  4 keshillat e ISHP

Instituti i Shëndetit publik vijon të japë këshilla për qytetarët për të mundur Covid-19 që deri më tani në vendin tonë të infektuar janë 467 persona, ndërsa 23 pacientë kanë ndërruar jetë.

Përmes një postimi në facebook ISHP përsërit 3 rregullat e arta që fillojnë nga ruajtja e distancës të paktën 1 metër, shmangia e kontaktit fizik dhe ambienteve të populluara, deri tek larja e duarve sa më shpesh.

Këshillat e ISHP:

Të mos harrojmë 4 keshilla të arta për të mundur COVID-19 

1. Mbani distancë sigurie nga njëri-tjetri (të paktën 1 metër)
2. Shmangni kontaktin fizik edhe nëse jeni të shëndetshëm
3. Mos frekuentoni mjedise të populluara
4. Lani shpesh duart

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089020729064941
array(1) { ["section"]=> string(105) "ishp-rekomandon-4-hapat-e-rendesishem-te-mos-harrojme-keto-keshilla-te-arta-per-te-mundur-covid-19-202447" }