“Ishte armatosur me vezë”, Balliu i përgjigjet Ballës: Kam dy fjalë për ty Taulanti i vogël

Publikuar tek: barometri, më 08:22 20-06-2018 “Ishte armatosur me vezë”, Balliu i përgjigjet Ballës: Kam dy fjalë për ty Taulanti i vogël

Mes akuzave të kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla se deputeti demokrat ishte ‘armatosur’ në Komisionin e Mediave me vezë, ka ardhur edhe reagimi i këtij të fundit.

 

Teksa e etiketon me emrin ‘Taulanti i vogël’, Klevis Balliu ka thënë se vezën nuk duhet t’a kërkojnë në rradhët e PD-së, po sipas tij e vetjma vezë sot ishte Grupi Parlamentar i PS-së dhe zogu ishte Lali Eri.

Demokrati ka shtuar se është populli shqiptar ai që do u dhurojë vezë vrasësve dhe banditëve në pushtet.

POSTIMI:

Shpifës zyrtar me vendim gjykate të formës së prerë Taulant Balla, kam dy fjalë për ty. 
Veza e madhe sot në Komisionin e Mediave ishte grupi parlamentar i PS dhe zogu brenda vezës ishte zogu vrasës i Tiranës Lali Kulla. Taulanti i vogël dhe Lali Kulla nuk kanë pse kërkojnë vezën në radhët e PD, pasi është populli shqiptar ai që do ua dhurojë vrasësve dhe banditëve në pushtet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01512598991394
array(1) { ["section"]=> string(94) "ishte-armatosur-me-veze-balliu-i-pergjigjet-balles-kam-dy-fjale-per-ty-taulanti-i-vogel-125068" }