Ishte dëbuar një vit më parë, kapet shqiptari në Itali

Publikuar tek: bota, më 18:40 07-01-2019 Ishte dëbuar një vit më parë, kapet shqiptari në Itali

Një shqiptar 43-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije është arrestuar në Itali.

Ai ishte dëbuar një vit më parë nga policia italiane, për shkak se ka thyer masën dhe ka hyrë sërish në Itali.

Policia e ka kapur teksa qendronte para një shkolle, me kapuç në kokë. Pamja e tij është vlerësuar si e dyshimtë dhe kjo ka bërë kapjen e autorit. 

Ndërkohë ai ka tentuar të arratiset përmes mureve rrethues të shkollës, por dështoi.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013200998306274
array(1) { ["section"]=> string(60) "ishte-debuar-nje-vit-me-pare-kapet-shqiptari-ne-itali-147838" }