Ishte duke sfiluar në pasarelë, vdes papritur modeli (PAMJE TRONDITËSE)

Publikuar tek: bota, më 16:03 28-04-2019 Ishte duke sfiluar në pasarelë, vdes papritur modeli (PAMJE TRONDITËSE)

Një model brazilian ka ndërruar jetë ditën e sotme, teksa sfilonte në pasarelë në Sao Paolo.

Bëhet fjalë për modelin Tales Soare, i cili ishte duke parakaluar në pistë kur u rrëzua.

Ekipi mjekësor nxitoi për t'i dhënë ndihmën e shpejtë 26-vjeçarit, të cilën e transportuan në spital ku edhe u shpall i vdekur.

Daily Folha de S. Paulo raporton se modeli u pengua në lidhëset e këpucëve dhe u rrëzua, ndërsa të pranishmit menduan se kjo ishte pjesë e shfaqjes.

Organizatorët e Javës së Modës deklarojnë se ende nuk dihet shkaku i vdekjes, ndësa marka e modës Ocksa tha se ekipi i tij është "tronditur" nga kjo ngjarje.

Sakaq, po hetohet për zbardhjen e shkaqeve që dërguan vdekjen e papritur të Soares.

12806436-6968053-image-a-74_1556430853605.jpg

58758455_452271168870987_6960019680266289152_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085639953613281
array(1) { ["section"]=> string(75) "ishte-duke-sfiluar-ne-pasarele-vdes-papritur-modeli-pamje-tronditese-162178" }