Ishte i dënuar më parë me 3 muaj burg dhe 3000 euro gjobë, arrestohet 29 vjeçari shqiptar

Publikuar tek: bota, më 20:48 23-01-2016 Ishte i dënuar më parë me 3 muaj burg dhe 3000 euro gjobë, arrestohet 29 vjeçari shqiptar

Një shqiptar 29 vjeçar është arrestuar në Igumenica të Greqisë, duke qenë pa letra qëndrimi. Pas hetimit të policëve, ata zbuluan se shqiptari ishte i shpallur në kërkim për faktin se ai ishte dënuar kohë më parë nga gjykata e Kastoriasë për shkeljen e ligjit për të huajit.

29 vjeçari ishte i dënuar me 3 muaj burg dhe 3000 euro ndaj shtetit grek, ndërsa atij nuk i lejohej më hyrja në Greqi, raporton protothema.gr.

Pa e ditur arsyen përse, ai jetonte i lirë dhe pa leje qëndrimi në një fshat afër Igumenicës, derisa u ndalua rastësisht nga policia greke dhe u arrestua.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022431135177612
array(1) { ["section"]=> string(94) "ishte-i-denuar-me-pare-me-3-muaj-burg-dhe-3000-euro-gjobe-arrestohet-29-vjecari-shqiptar-30777" }