Ishte infektuar me COVID-19, vdes aktori i ‘Star Wars’

Publikuar tek: bota, më 14:58 01-04-2020 Ishte infektuar me COVID-19, vdes aktori i ‘Star Wars’

Një lajm i hidhur vjen nga kinemaja britanike.

Aktori i njohur Andrew Jack 76- vjeç, ka humbur jetën pasditen e djeshme pasi prej disa ditesh kishte rezultuar pozitiv ndaj  COVID-19.

Andrew ishte jo vetëm një aktor por edhe mësues i dialektit britanik. Të gjithë e njohim nëpërmjet filmit shumë të suksesshëm ‘Star Wars’.

Ai gjithashtu ka punuar edhe për filmat ‘Guardians of the Galaxy’, ‘Lord of the Rings’ dhe ‘The Avengers’. Mediat e huaja kanë bërë me dije se ai ka vdekur në një spital në Surrey, Angli, pasi ishte prekur nga koronavirusi.

andr.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087599754333496
array(1) { ["section"]=> string(58) "ishte-infektuar-me-covid-19-vdes-aktori-i-star-wars-200929" }