Ishte në pension, por u rikthye për të shërbyer në Infektiv, mjeku Kraja preket nga koronavirusi

Publikuar tek: aktualitet, më 22:23 31-03-2020 Ishte në pension, por u rikthye për të shërbyer në Infektiv, mjeku Kraja preket nga koronavirusi Doktor Dhimitër Kraja

Tre ditë më parë, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi se mjeku i njohur, prof. Dhimitër Kraja ishte rikthyer në Spitalin Infektiv për të ndihmuar në "luftën" ndaj koronavirusit.

Mirëpo sot doktor Kraja rezulton i prekur nga virusi famkeq, covid-19. Lajmin e ka bërë me dije në “Open”, mjeku i mirënjohur Pëllumb Pipero.

Eni Vasili: A është e vërtetë që ka drejtues spitali të shtuar në Infektiv?

Pëllumb Pipero: Drejtues spitali nuk ka sepse drejtuese është profesoreshë Najada. Por është shtruar profesor Dhimitri (Dhimitër Kraja) që ka qenë shef i spitalit. Profesor Dhimitri u rikthye në detyrë pasi kishte dalë në pension. Mesa di është shtruar dje dhe ka shenja të lehta.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.014030933380127
array(1) { ["section"]=> string(101) "ishte-ne-pension-por-u-rikthye-per-te-sherbyer-ne-infektiv-mjeku-kraja-preket-nga-koronavirusi-200849" }