Ishte parashikuar të premten, shtyhet mbledhja e përbashkët Shqipëri-Kosovë

Publikuar tek: politike, më 20:09 23-09-2020 Ishte parashikuar të premten, shtyhet mbledhja e përbashkët Shqipëri-Kosovë Rama - Hoti/ Fotoarkive

Mbledhja e përbashkët Shqipëri-Kosovë, e cila ishte e parashikuar të mbahej këtë të premte (25 shtator), do të shtyhet për në datë 2 tetor 2020.

Lajmin e ka konfirmuar vetë Avdullah Hoti përmes një shënimi në rrjete sociale. Kryeministri i Kosovës ka thënë se shkak për këtë shtyrje është bërë seanca në Kuvendin e Kosovës. Ai falenderon homologun e tij Rama për mirëkuptimin.

"Për shkak të seancës së Kuvendit të Kosovës, u dakorduam me Kryeministrin Rama që mbledhjen e përbashkët të dy qeverive tona, të paraparë për këtë të premte, ta mbajmë më 2 tetor. E falënderoj Kryeministrin Rama për mirëkuptimin dhe dy ekipet tona për përgatitjen e mbledhjes", shkruan Hoti.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012069940567017
array(1) { ["section"]=> string(81) "ishte-parashikuar-te-premten-shtyhet-mbledhja-e-perbashket-shqiperi-kosove-221409" }