Ishte shpallur në kërkim, arrestohet 28 vjeçari në Shkodër

Publikuar tek: aktualitet, më 08:35 11-05-2019 Ishte shpallur në kërkim, arrestohet 28 vjeçari në Shkodër

Policia e Shkodrës ka lokalizuar dhe arestuar një shtetas të shpallur në kërkim.

Në pranga u vu shtetasi M.P. 28 vjeç, banues në Shkodër.

Kapja dhe ndalimi i këtij shtetasi u bë për llogari të Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër e cila e kishte shpallur në kërkim kombëtar pasi Gjykata e Shkallës Parë Dibër me vendimin datë 15.02.2018 e ka dënuar me 2 vite burg për veprën penale “Mbajtje pa leje dhe prodhim i armëve shpërthyese dhe municionit”.

Ky shtetas ju dorëzua strukturave të D.V.P. Dibër për veprime të mëtejshme.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090470314025879
array(1) { ["section"]=> string(64) "ishte-shpallur-ne-kerkim-arrestohet-28-vjecari-ne-shkoder-163808" }