Ishte shpallur në kërkim, arrestohet i riu vlonjat

Publikuar tek: aktualitet, më 10:17 10-01-2019 Ishte shpallur në kërkim, arrestohet i riu vlonjat

Policia e Vlorës  ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim.

Në pranga u vu  E. B., 18 vjeç, banues në Vlorë. Shërbimet e Policisë kanë bërë ndalimin e tij për arsye se Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë me i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprat penale “Plagosje e rëndë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të tij për nenet 88/1 dhe 278/1 të Kodit Penal.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vendi i bllokuar nga bora, shpëtohet vajza e vogël, trasportohet me helikopter në spital
Zëvendësimi i orëve të humbura, Universiteti i Tiranës merr vendimin e rëndësishëm për studentët: Si do procedohet »
Article Logic
Execution time: 0.010915994644165
array(1) { ["section"]=> string(56) "ishte-shpallur-ne-kerkim-arrestohet-i-riu-vlonjat-148206" }