Ishte shpallur në kërkim, arrestohet pedagogia në Shkodër

Publikuar tek: aktualitet, më 15:17 16-01-2017 Ishte shpallur në kërkim, arrestohet pedagogia në Shkodër

Policia e Shkodrës ka arrestuar sot shtetasen Ditika Kopliku, 47 vjeçe, e cila ishte shpallur në kërkim më datë 05.09.2016.

Kopliku me detyrë pedagoge në universitetin "Luigj Gurakuqi" u filmua duke i dhënë notë kaluese studentes me iniciale M.S. kundrejt pagesës me vlerë 100 euro.

Gjithashtu, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër, më datë 07.09.2016, ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg" për 47 vjeçaren për veprën penale parashikuar nga neni 259 i Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drejtoria e policisë Fier bën bilancin vjetor të 2016-ës: Rritje e zbulueshmërise me 3.6 % krahasuar me vitin e kaluar
Dëm shtetit 5 miliard lekë me skemën mashtruese "FULLPET", Prokuroria: Burg për ish-drejtorin e Tatimeve dhe 5 zyrtarët e tjerë »
Article Logic
Execution time: 0.010751008987427
array(1) { ["section"]=> string(62) "ishte-shpallur-ne-kerkim-arrestohet-pedagogia-ne-shkoder-65678" }