Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Shkodër 43-vjeçari (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:36 22-05-2019 Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Shkodër 43-vjeçari (EMRI) Ilustruese

Arrestohet në Shkodër një 43-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

 

Pas një pune të mirëorganizuar, në bashkëpunim me Interpol Tirana, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit:

Flamur Maliqi , 43 vjeç, banues në Gjilan Kosovë, i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Kapja dhe ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata Themeltare e Gjilanit, më datë 16.05.2019, ka lëshuar urdhër arresti për kundravajtjen penale "Lajmërim apo kallëzim i rremë’’, parashikuar nga neni 390/1 i Kodit Penal të Kosovës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096571445465088
array(1) { ["section"]=> string(82) "ishte-shpallur-ne-kerkim-nderkombetar-arrestohet-ne-shkoder-43-vjecari-emri-165252" }