Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet në Shqipëri 45 vjeçari

Publikuar tek: aktualitet, më 18:09 31-05-2016 Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet në Shqipëri 45 vjeçari

Sektori  për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të  Paligjshme  në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë,  në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Kurbin, bëri të mundur finalizimin me sukses të operacionit policor Leistung.

Si rezultat i këtij operacioni u bë  kapja dhe ndalimi i shtetasit Arben Pershqefni, 45 vjeç, banues në Laç - Kurbin.

Ky  shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Apelit, Torino - Itali, e ka dënuar këtë shtetas me 5 vjet e 4 muaj burgim,  për veprën  penale të  " Shkelje të ligjit mbi drogën në bashkëpunim".

Këtij shtetasi i kanë mbetur për të vuajtur dhe 4 vjet e 3  muaj e 27 ditë burgim. Materialet  proceduriale  do ti kalojnë  Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për ndjekje të mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moti rezervon surpriza, ja temperaturat për ditët në vijim
Kush është i riu që nën efektin e drogës i shkaktoi vdekjen vogëlushes te Fresku »
Article Logic
Execution time: 0.010605096817017
array(1) { ["section"]=> string(88) "ishte-shpallur-ne-kerkim-nderkombetar-nga-italia-arrestohet-ne-shqiperi-45-vjecari-42043" }