Ishte shpallur në kërkim për kultivim narkotikësh, pranga 32-vjeçarit nga Shkodra

Publikuar tek: aktualitet, më 08:22 10-05-2017 Ishte shpallur në kërkim për kultivim narkotikësh, pranga 32-vjeçarit nga Shkodra

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një person të shapllur në kërkim.

Edmond Prendashi, 32 vjeç, banues në fshatin Mali Kolaj, Njësia Administrative Velipojë kërkohej për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike e kryer në bashkëpunim".

Dje u bë e mundur kapja dhe ndalimi i këtij personi, ndërsa ishte shpallur në kërkim me datë 10.08.2016, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër ka vendosur për këtë shtatas masën e sigurisë  "Arrest me burg", si i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Kultivim i bimëve narkotike e kryer në bashkëpunim". 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Njëri me levë e tjetri me “Shotgun”, dy të rinjtë përleshen keq, por 27 vjeçari nga Tirana e pëson
“Nëse një shqiptar vret Vlahutin, nuk është akt terrorist”, gazetari i njohur përfundon në burg; Ky është dënimi që rrezikon »
Article Logic
Execution time: 0.011500120162964
array(1) { ["section"]=> string(86) "ishte-shpallur-ne-kerkim-per-kultivim-narkotikesh-pranga-32-vjecarit-nga-shkodra-78093" }