Ishte zhdukur prej 6 ditësh, 18 vjeçarja gjendet në Kamëz: Nuk doja të martohesha me komshiun

Publikuar tek: aktualitet, më 18:35 29-08-2015 Ishte zhdukur prej 6 ditësh, 18 vjeçarja gjendet në Kamëz: Nuk doja të martohesha me komshiun

Ruze Spahiu, 18 vjeç, nga Këlcyra prej 6 ditësh rezultonte e zhdukur dhe familja e saj nuk dinte asgjë për fatin e vajzës, ndërsa adoleshentja është gjetur në Kamëz nga Policia ditën e sotme.

18 vjeçarja është traposrtuar drejt komisariatit ku edhe ka rrëfyer për largimin e saj nga shtëpia në Këlcyrë. Spahiu ka deklaruar se është larguar me dëshirë nga shtëpia, pasi nuk donte të martohej me komshiun e saj.

Vajza ishte fejuar dy ditë përpara se të largohej nga Këlcyra për në drejtim të Kamzës, ndërsa familja i kishte caktuar edhe datën e martesës, më 10 tetor të këtij viti.

Mësohet se 18 vjeçarja kishte pasur probleme më herët me familjarët e saj, pasi ishte shprehur kundër martesës që ata kishin planifikuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kriteret e nevojshme për fëmijët emigrantë dhe prindërit për të përfituar nënshtetësinë greke
“Shkëlqesia e tij” Dr. Berisha dhe “zonja e hekurt” Topalli, superlativat e kolonelit që u shkarkua nga ministrja Kodheli për zyrtarët e PD »
Article Logic
Execution time: 0.012413024902344
array(1) { ["section"]=> string(97) "ishte-zhdukur-prej-6-ditesh-18-vjecarja-gjendet-ne-kamez-nuk-doja-te-martohesha-me-komshiun-19476" }