ISIS detyron fëmijët të vrasin të burgosurit (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 06:23 27-08-2016 ISIS detyron fëmijët të vrasin të burgosurit (FOTO)

Në një video të postuar në faqen e cila menaxhohet nga të ashtuquajturit Shteti Islamik, shihet një djalosh britanik dhe katër fëmijë të tjerë duke i ekzekutuar disa të burgosur.

“Daily Mail” shkruan se kjo video që është nëntë minuta dhe besohet se është xhiruar në kryeqytetin e ISIS në Raqqa.

 Ata janë bërë edhe më brutal dhe vrasjet tashmë po i bëjnë fëmijët.

Në këtë video shihen pesë djem që besohet njëri është nga Britania e Madhe e të tjerët nga Egjipti, Turqia, Tunizia dhe Uzbeksitani i vrasin me gjaktftohtësi të burgosurit.

isis333.jpgisis22.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01134181022644
array(1) { ["section"]=> string(55) "isis-detyron-femijet-te-vrasin-te-burgosurit-foto-50993" }