“ISIS është i mirë”, lihet e lirë mësuesja e Shkodrës

Publikuar tek: aktualitet, më 11:28 21-01-2017 “ISIS është i mirë”, lihet e lirë mësuesja e Shkodrës Mesuesja Emine Alushi dhe basheshorti i saj

Lihet e lirë mësuesja e Shkodrës Emine Alushi, dy ditë pas arrestimit.

Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën e sigurisë  “arrest shtëpie” për mësuesen e cila propagandoi pro organizatës terroriste ISIS para nxënësve.

Pas publikikimit të videos së mësueses së Medresesë nga emisioni “STOP” reagoi edhe Ministria e Arsimit duke pohuar se videoja është regjistruar që në vitin 2015-të gjatë një ore leksioni dhe se në 2016-n, Emine Alushi nuk ka qenë mësuese pranë kësaj shkolle.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dëmtohet fidri, Don Bosko dhe zonat përreth pa drita
Protestuesit e AK për 21 janarin përplasen me policinë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011138916015625
array(1) { ["section"]=> string(56) "isis-eshte-i-mire-lihet-e-lire-mesuesja-e-shkodres-66201" }