ISIS-i shpërthen puset e naftës në Irak, 11 persona humbin jetën

Publikuar tek: bota, më 17:00 31-07-2016 ISIS-i shpërthen puset e naftës në Irak, 11 persona humbin jetën

Të paktën 11 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e 5 sulmeve vetëvrasëse të organizatës terroriste ISIS në Kerkuk të Irakut.

Sipas agjensisë së lajmeve “Anadolu Agency” (AA)  thuhet se kanë ndodhur 5 sulme vetëvrasëse në disa puse nafte dhe ndaj një depo gazi në Kerkuk të Irakut.

Si pasojë e këtyre sulmeve kanë humbur jetën të paktën 9 persona, prej të cilëve 5 janë të organizatës së ISIS.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011960029602051
array(1) { ["section"]=> string(69) "isis-i-shperthen-puset-e-naftes-ne-irak-11-persona-humbin-jeten-48278" }