ISIS i trembet vetëm një shteti, do befasoheni kur ta zbuloni se kujt

Publikuar tek: bota, më 09:41 31-12-2015 ISIS i trembet vetëm një shteti, do befasoheni kur ta zbuloni se kujt

Militantët e ISIS kanë pranuar se kanë frikë vetëm nga një shtet. Dhe nuk është SHBA, as Rusia, Britania e Madhe apo Franca: Është Izraeli.

Gazetari gjerman Jurgen Todenhofer, i cili kaloi 10 ditë me militantët e organizatës terroriste në Siri, tha për “Jeëish Neës” se ata i thanë “Ne e dimë që ushtria izraelite është shumë e fortë për ne”.

75 vjeçari ishte i pari gazetar perëndimor që qëndroi me ISIS duke botuar edhe një libër me kujtimet e tij “10 ditët e mija me Shtetin Islamik”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011347055435181
array(1) { ["section"]=> string(74) "isis-i-trembet-vetem-nje-shteti-do-befasoheni-kur-ta-zbuloni-se-kujt-28918" }