ISIS-Japonisë: Paguani 200 milion $ ose do vrasim 2 pengjet

Publikuar tek: bota, më 10:02 20-01-2015 ISIS-Japonisë: Paguani 200 milion $ ose do vrasim 2 pengjet

Nëpërmjet një video kërcënuese, grupi terrorist i ISIS ka kritikuar vendimet e qeverisë japoneze për të ndihmuar vendet të cilat luftojnë kundër shtetit islamik. Në video, ISIS kërcënon se do të ekzekutoj dy pengjet japonezë në rast se nuk paguhen 200 milionë dollarë brenda 72 orëve.

Ministria e Jashtme e Japonisë ka konfirmuar për BBC ekzistencën e kësaj video, por ka refuzuar të komentojë më tej këtë çështje.

Pengjet janë bërë një mjet kyç i ISIS për të bërë presion ndaj qeverive botërore apo për të përcjellë mesazhet e tyre terroriste.

Grupi radikal islamik deri më tani ka pushtuar një sipërfaqje të konsiderueshme territoresh në Siri dhe Irak.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010354042053223
array(1) { ["section"]=> string(60) "isis-japonise-paguani-200-milion-ose-do-vrasim-2-pengjet-998" }