ISIS kërcënon Amerikën: Do të përballeni me makina të mbushura me eksploziv

Publikuar tek: bota, më 13:20 28-06-2016

Grupi terrorist ISIS ka publikuar një video ku i kërcënon Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në videon e publikuar prej tyre shfaqet sulmi i 11 shtatorit të 2001 dhe thuhet se së shpejti Amerika do të përballet me makina të mbushura me eksploziv dhe sulme vetevrasëse.

Imazhet në video, shfaqin dy ura atë Golden Gate dhe Las Vegas Strip, ndërkohë flasin mirë për sulmuesin Omar Mateen, i cili vrau 49 persona në një klub nate në Orlando gjatë këtij muaji.

Besohet se videoja është realizuar nga militantët në Mosul dhe Irak, ndërsa videoja përmbante edhe pamje që ishin filmuar në rrugët e këtyre dy qyteteve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti i KE-së Juncker bën për ujë të ftohtë britanikun, mes qindra zyrtarëve. Këtë lloj inati s’e ndeshni shpesh (VIDEO)
Brexit penalizon edhe anglishten, nuk do të jetë më gjuhë zyrtare e BE »
Article Logic
Execution time: 0.0073790550231934
array(1) { ["section"]=> string(80) "isis-kercenon-ameriken-do-te-perballeni-me-makina-te-mbushura-me-eksploziv-44824" }