ISIS kërcënon Botërorin, publikon foton duke u prerë kokën Messit e Ronaldos

Publikuar tek: bota, më 15:46 17-05-2018 ISIS kërcënon Botërorin, publikon foton duke u prerë kokën Messit e Ronaldos Lionel Messi dhe Kristiano Ronaldo

Një foto e publikuar nga celulat e ISIS është bërë virale ditën e sotme, duke tmerruar kështu të gjithë botën e futbollit e jo vetëm, pasi në të dukeshin dy ushtarë të shtetit islamik teksa u prisnin kokën Lionel Messit dhe Kristiano Ronaldos.

Sipas The Sun, ISIS ka vendosur që të organizojë një sulm me përmasa tragjike muajin tjetër në Rusi në çeljen e Kupës së Botës 2018.

Në diçiturën e fotos shteti islamik ka shkruar: “Gjaku juaj do të mbulojë tokën”, ndëkohë që të njëjtën gjë e kanë ilustruar edhe në foto, ku shfaqen dy futbollistët më me impakt në botë të shtrirë në fushën e blertë.

Sakaq ende nuk ka një reagim zyrtar nga organizatorët e kampionatit.

lionel-messi-cristiano-ronaldo-world-cup-isis-threat-russia-2018-propaganda-terror-attack-1333489.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098960399627686
array(1) { ["section"]=> string(82) "isis-kercenon-boterorin-publikon-foton-duke-u-prere-koken-messit-e-ronaldos-121122" }