ISIS kërcënon Europën për festën e Vitit të Ri: Fishekzjarrët të zëvendësohen me eksplozivë

Publikuar tek: bota, më 12:17 29-12-2016 ISIS kërcënon Europën për festën e Vitit të Ri: Fishekzjarrët të zëvendësohen me eksplozivë

“Fishekzjarrët të zëvendësohen me eksplozivë dhe këngët të kthehen në vajtime” kështu kërcënon ISIS vendet europiane teksa paralamëron myslimanët të qëndrojnë larg vendeve të populluara gjatë festimeve për Vitin e Ri.

Ky kërcënim vjen vetëm pask ditë pasi në vendet europiane jën rritur forcat e suigurisë pas sulmit kamikaze në Berlin  që i mori jetën 12 personave dhe oplagosi mbi 50 të tjerë.

Po ashtu fondacioni Nashir Media, që mbështet "Shtetin Islamik", postoi një mesazh online të shoqëruar me imazhin e luftëtarëve me armë dhe thika.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034312963485718
array(1) { ["section"]=> string(96) "isis-kercenon-europen-per-festen-e-vitit-te-ri-fishekzjarret-te-zevendesohen-me-eksplozive-64116" }