ISIS kryqëzon njerëz dhe i vë zjarrin spitaleve në betejën për qytetin e Sirtes

Publikuar tek: bota, më 19:20 16-08-2015 ISIS kryqëzon njerëz dhe i vë zjarrin spitaleve në betejën për qytetin e Sirtes

Lufta për qytetin e Sirtes në Libi është intensifikuar së tepërmi gjatë orëve të fundit.

Dyndja e militantëve të Shtetit Islamik e ka kthyer qytetin në një ferr të vërtetë mbi tokë. Sipas raportimeve SISI ka vijuar me barbaritë duke u prerë kokën 12 personavë të cilët më pas janë kryqëzuar në sheshet e qytetit.

Sipas “LANA news”, militantët e ISIS kanë djegur disa spitale në qytet ndërsa qeveria libiane ka thënë se është e pamundur të luftojë grupet e militantëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011080026626587
array(1) { ["section"]=> string(85) "isis-kryqezon-njerez-dhe-i-ve-zjarrin-spitaleve-ne-betejen-per-qytetin-e-sirtes-18501" }