ISIS letër me plumba ministrit italian: Kur të hyjmë në Romë do të presim kokën

Publikuar tek: bota, më 17:57 17-12-2015 ISIS letër me plumba ministrit italian: Kur të hyjmë në Romë do të presim kokën

Organizata terroriste e ISIS ka kërcënuar me anë të një letre ministrin e Drejtësisë të Italisë, Andrea Orlando.

Në letrën kërcënuese ishin vendosur gjithashtu disa plumba, ndërsa në gjuhën arabe shkruhej: “Ne do të hyjmë në Romë dhe do të presim kokën”.

Teksti përfundonte me fjalët: “Allahu Ekber.

Plumbat i përkisnin modelit të armës kallashnikov “AK47”.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012229204177856
array(1) { ["section"]=> string(84) "isis-leter-me-plumba-ministrit-italian-kur-te-hyjme-ne-rome-do-te-presim-koken-28005" }