ISIS merr përgjegjësinë për masakrën në Las Vegas

Publikuar tek: bota, më 15:43 02-10-2017 ISIS merr përgjegjësinë për masakrën në Las Vegas

Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin me armë në një koncert në Las Vegas, ku mbetën të vrarë 50 persona dhe u plagosën 406 të tjerë.

Autori është identifikuar si 64-vjeçari Stephen Craig Paddock një banor i zonës i cili ishte konvertuar në mysliman disa muaj më parë. Përmes një shkrimi në gazetën e ISIS, Amaq, thuhet se autori ishte “një ushtar i Shtetit Islamik”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PE: Referendumi në Katalonjë i paligjshëm
Sulmi barbar në Los Angelos, reagon Ilir Meta »
Article Logic
Execution time: 0.0094289779663086
array(1) { ["section"]=> string(55) "isis-merr-pergjegjesine-per-masakren-ne-las-vegas-94460" }