ISIS merr përgjegjësinë për sulmin terrorist në Stamboll: Në klub po festonin të krishterë

Publikuar tek: bota, më 10:05 02-01-2017 ISIS merr përgjegjësinë për sulmin terrorist në Stamboll: Në klub po festonin të krishterë

ISIS ka marrë përsipër përgjegjësinë e sulmit terrorist në Turqi në natën e ndërrimit të viteve.

Sipas tyre në kubin ku është kryer sulmi po festonin të krishterë dhe ky sulm është vazhdimësi e operacioneve të bekuara të Shtetit Islamik.

“Sulmi kundër mbrojtëit të kryqit të Turqisë” thuhet në deklaratën e ISIS.

Sulmi ndodhi në lokalin ‘Reina’ në Stamboll nga një ushtar hero duke lënë të vdekur 39 persona dhe mbi 70 të tjerë të plagosur.

autor_stamboll.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Makineria e NASA-s zbulon një krijesë në formë majmuni në Mars (Foto)
Thellohet tragjedia, shkon në 35 numri i viktimave në Bagdad (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.012828826904297
array(1) { ["section"]=> string(95) "isis-merr-pergjegjesine-per-sulmin-terrorist-ne-stamboll-ne-klub-po-festonin-te-krishtere-64402" }