ISIS merr përsipër sulmin me 8 të vrarë në Manhattan: Autori, ushtari ynë

Publikuar tek: bota, më 09:42 03-11-2017 ISIS merr përsipër sulmin me 8 të vrarë në Manhattan: Autori, ushtari ynë

Dy ditë pas ngjarjes tragjike që tronditi mbarë opinionin publik në SHBA, organizata terroriste e Shtetit Islamik, ISIS merr përsipër përgjegjësinë e sulmit.

Gjatë aktit të konsideruar tashmë si terrorist autori hyri në mes të turmës me njerëz me një kamion dhe shkaktoi 8 viktima dhe shjetëra të plagosur.

Ngjarja ndodhi të martën, ndërsa autori u kap, pasi u plagos në këmbë nga policia.

ISIS deklaron se 29 vjecari nga Uzbekistani, Sayfullo Saipov është ushtari i tyre. Mësohet se autori shkoi në SHBA përmes lotarisë amerikane. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foli për seks në TV, gjykata dënon me 3 vite burg gazetaren shtatzënë
Vogëlushja 7-vjeçare ngre gjithë aeroportin "në këmbë", hipën në avion e vetme pa biletë »
Article Logic
Execution time: 0.011738061904907
array(1) { ["section"]=> string(77) "isis-merr-persiper-sulmin-me-8-te-vrare-ne-manhattan-autori-ushtari-yne-98186" }