ISIS merr përsipër sulmin terrorist në Londër

Publikuar tek: bota, më 22:55 04-06-2017 ISIS merr përsipër sulmin terrorist në Londër

Shteti Islamik ka marrë përsipër sulmin terrorist të ndodhur mbrëmë në Londër.

Në njoftimin e dhënë nga “agjencia e lajmeve” e ISIS, Amaq thuhet se “një trupë” e ushtarëve të Shtetit Islamik kanë kryer sulmin.

Sulmi terrorist ndodhi mbrëmë në Urën e Londrës ku një furgon u fut mes turmës, më pas prej automjetit zbritën tre militantët e armatosur me thika.

Bilanci tragjik është 7 të vdekur dhe 31 të plagosur, 21 prej të cilëve janë në gjendje kritike për jetën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump shpërthen kundër kryebashkiakut të Londrës: Po u treguam të mirë, do bëhet më keq
Sherri në festë, vriten 9 persona në Rusi »
Article Logic
Execution time: 0.013259887695312
array(1) { ["section"]=> string(51) "isis-merr-persiper-sulmin-terrorist-ne-londer-81226" }