ISIS nuk ndalet, kërcënon Papën: Do të vijmë në Romë me "ushtrinë e Allahut"

Publikuar tek: bota, më 17:10 25-08-2017 ISIS nuk ndalet, kërcënon Papën: Do të vijmë në Romë me

Frika nga organizata terroriste ISIS duket se është rikthyer në kontinenitin europian, pas sulmeve në Barcelonë, militantët e këtij grupimi kanë kërcenuar edhe Papën e Romës.

Nëpërmjet një video të publikuar në kanalin zyrtar të Shtetit Islamik, “Al Hayat Center Media”, luftëtarët e ISIS shfaqen duke shkatërruar kryqe, statuja të Krishtit, të Shën Mërisë si dhe duke grisur fotografitë e Papa Françeskut.

Më tej në video ata shfaqen duke thirrur: “Mbajeni mend këtë. Do të mbërrijmë në Romë. Do të vijmë në Romë për vullnet të Allahut.”

Europa karritur masat e sugurisë në të gjitha pikat kyçe, pas sulmebe terrosrtise një javë  më parë në Barcelonë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Muralja e vjetër që po habit botën. E shikoni njeriun me iPhone?
Kujdes! 500+ aplikacione të Google Play goditen nga malware, ja kush janë »
Article Logic
Execution time: 0.011183977127075
array(1) { ["section"]=> string(78) "isis-nuk-ndalet-kercenon-papen-do-te-vijme-ne-rome-me-ushtrine-e-allahut-90188" }