ISIS paralajmëron për sulme gjatë Eurovizionit

Publikuar tek: bota, më 17:57 29-04-2016 ISIS paralajmëron për sulme gjatë Eurovizionit

Eurovizioni është nën kërcënimin e terroristëve të Shtetit Islamik, ISIS. Media të ndryshme dhe shërbime inteligjente raportojnë se ekstremistët po planifikojnë një sulm të madh në festivalin e këngës europian i cili do mbahet në Suedi.

Sipas tabloidit britanik Daily Star, tetë terroristë dyshohet se kanë hyrë në Stokholm kohët e fundit, pasi kanë luftuar për ISIS në Irak dhe Siri. Shërbimet e inteligjencës njoftuan mbrëmë se Eurovizioni ishte objektivi i radhës i sulmeve të ISIS.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Biden dhe Papa kërkojnë trajtime të kancerit për të gjithë
Donald Trump i rrethuar nga shërbimet sekrete, shtohen masat e sigurisë pas protestave »
Article Logic
Execution time: 0.012716054916382
array(1) { ["section"]=> string(52) "isis-paralajmeron-per-sulme-gjate-eurovizionit-39057" }