ISIS pranon përgjegjësinë për bombat në dy xhamitë e Yemenit me 142 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 19:33 21-03-2015 ISIS pranon përgjegjësinë për bombat në dy xhamitë e Yemenit me 142 të vdekur

ISIS ka shkaktuar terror në qendrën e Yemen-it duke vënë bomba në dy xhamitë Badr dhe al-Hashoosh.

Dëshmitarët okularë shprehen se dëmi ka qenë shumë i madh duke shkaktuar 142 besimtarë të vdekur dhe 351 të tjerë të plagosur. Ky ishte një nga sulmet më vdekjeprurës të shkaktuar nga Xhihadistët në vend duke u quajtur si  tërmet nga populli. Ngjarja ka ndodhur mesditën e djeshme, jo më larg se dy ditë nga sulmi në muzeun e Tunizisë ku janë vrarë 23 turistë.

Shteti islamik ka pranuar përgjegjësinë për sulmin duke e quajtur atë operacion të bekuar. Bombat janë vënë nga katër anëtarë të ISIS në mes të ditës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013367891311646
array(1) { ["section"]=> string(82) "isis-pranon-pergjegjesine-per-bombat-ne-dy-xhamite-e-yemenit-me-142-te-vdekur-6571" }