ISIS pranon sulmin ku mbetën 41 të vdekur, mes tyre dhe fëmijë

Publikuar tek: bota, më 17:20 28-12-2017 ISIS pranon sulmin ku mbetën 41 të vdekur, mes tyre dhe fëmijë

ISIS ka marrë përgjegjësinë për një sulm vetëvrasës me bombë në një qendër kulturore në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul.

Sulmi la të vdekur 41 persona, mes tyre dy fëmijë dhe u plagosën 84 të tjerë. Sulmi goditi dhe agjencinë afgane të lajmeve. ISIS dhe talebanët kanë kryer dy sulme në të njëjtin vend këtë vit. Talibanët më herët kanë mohuar përgjegjësinë për shpërthimet.

Sulmi i mëparshëm i bërë nga ISIS la të vdekur 10 persona, ku synohej Zyra e Drejtorisë Kombëtare të Sigurisë, pranë Ambasadës së SHBA dhe institucionet e tjera diplomatike.

171228090230-03-kabul-attack-1228-exlarge-169.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdes spikerja e njohur amerikane, pësoi infarkt teksa po shkonte në një varrim
Izraeli thyen rekordin Guiness për kullën më të lartë me Lego »
Article Logic
Execution time: 0.0062370300292969
array(1) { ["section"]=> string(68) "isis-pranon-sulmin-ku-mbeten-41-te-vdekur-mes-tyre-dhe-femije-104689" }