Isopolifonisti Lefter Çipa mbledh në shtëpinë e tij në Pilur mediat gjermane dhe i mrekullon me gjuhën e polifoninë tonë (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 18:24 19-06-2016 Isopolifonisti Lefter Çipa mbledh në shtëpinë e tij në Pilur mediat gjermane dhe i mrekullon me gjuhën e polifoninë tonë (FOTOT)

Isopolifonisti i madh që kemi fatin ta kemi ende mes nesh Lefter Çipa ka mbledhur në shtëpinë e babait të tij ose “derëbabës” siç e quan ai, shumë media të huaj dhe djem e vajza të turizmit. Çipa rrëfen se ata janë kënaqur me gjuhën tonë të bukur shqipe dhe polifoninë.

“Javen e shkuar në Pilur erdhën një grup gazetarësh gjermane nga shumë media. I shoqëronin përfaqesues të Turizmit dhe një grup djemsh e vajzash të kulturuar të ketij vendi. Mes tyre më erdhi edhe miku i familjes, i shtrenjti i ditur, Profesor Irakli Kocollari. Gazetarët gjermane të mirësëardhur në shtëpinë e derebabës sime u kënaqën me shqipen e bukur të Pilurit dhe me Polifoninë e vendeve të mia. U ndjeva mirë. Është kënaqësi ta shpërndash traditën dhe trashëgimnine kulturore të kombit tënd në mediat botërore. Kështu i shërben kombit tënd të adhurueshëm”, shkruan isopolifonisti ndërsa i fton sërish:

“Mirëardhshi serish miqtë e mi, nga Bota jonë!!!”

lefter1.jpg

lefter3.jpg

lefter4.jpg

lefter5.jpg

lefter6.jpg

lefter7.jpg

lefter8.jpg

lefter9.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070469379425049
array(1) { ["section"]=> string(132) "isopolifonisti-lefter-cipa-mbledh-ne-shtepine-e-tij-ne-pilur-mediat-gjermane-dhe-i-mrekullon-me-gjuhen-e-polifonine-tone-fotot-44009" }