Itali, 23 të dyshuar për drogë dhe armë, mes tyre edhe një shqiptar

Publikuar tek: aktualitet, më 16:32 20-03-2015 Itali, 23 të dyshuar për drogë dhe armë, mes tyre edhe një shqiptar

Pas hetimeve të gjata nga policia italiane, janë 23 të dyshuar të cilët janë në kërkim për armëmbajtje pa leje dhe prodhim dhe shpërndarje droge.

Pjesa më e madhe e tyre jane italianë nga mosha 20 deri në 48 vjeçare, disa edhe pa precedent penalë të mëparshëm. Midis tyre është edhe 29 vjeçari shqiptar, Martin Dhima, me banim në Villanova të Ravenës. Policia italiane ka hetuar shuma të mëdha parash, të transferuara në llogari të tyre, si rrjedhojë e një rrjeti të shpërndarjes së marijuanës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lushnje/ Zbulohen nga policia 7 sera me hashash, arrestohen 3 persona
1010 leje legalizimi në Fushë-Krujë, Lame: Për Krujën po punojmë një strategji me Inst. e Monumenteve »
Article Logic
Execution time: 0.012124061584473
array(1) { ["section"]=> string(70) "itali-23-te-dyshuar-per-droge-dhe-arme-mes-tyre-edhe-nje-shqiptar-6489" }