Itali, aksidentohet rëndë çifti shqiptar

Publikuar tek: aktualitet, më 11:58 16-03-2015 Itali, aksidentohet rëndë çifti shqiptar Foto nga aksidenti i çiftit

Një çift shqiptarësh është aksidentuar rëndë ditën e djeshme në Itali. Burrë e grua 64 dhe 62 vjeç, duke udhëtuar me makinën e tyre, përfunduan në kanal në  zonën Porto San Giorgio në Itali.

Çifti shqiptar banonte prej kohësh në qytezën Cupramarittima. Makina e tyre “Ford Fiesta” doli nga autostrada dhe përfundoi në kanal.

Bashkëshorti  V.L. që ngiste makinën, u dërgua me plagë të rënda  në spitalin ‘Murri di Fermo’, kurse gruaja edhe më rëndë, u transportua me helikopter në spitalin ‘Torrette di Ancona’. Aktualisht ata po mjekohen në spital dhe duket se janë jashtë rrezikut për jetën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet Alban Semaku, anëtar i bandës së Aldo bares
24 vjet marrëdhënie Shqipëri-SHBA, Nishani: Shqiptarët ndjenja të thella për Amerikën »
Article Logic
Execution time: 0.011397123336792
array(1) { ["section"]=> string(44) "itali-aksidentohet-rende-cifti-shqiptar-6031" }