Itali, arrestohen dy shqiptarët e shpallur në kërkim

Publikuar tek: bota, më 14:12 16-02-2015 Itali, arrestohen dy shqiptarët e shpallur në kërkim Të arrestuarit

Policia Italiane ka arrestuar sot në Perugia dy nga autorët e përlëshjeve të vitit 2012 në qendër të qytetit.

Në 8 Maj 2012, sipas hetuesve italianë në qendër të Perugias ndodhi një përplasje bandash të cilat merreshim me shpërndarje droge ku mbeti i plagosur me thikë një person. Shqiptarët e moshës 23 dhe 28 vjeç mundën të arratiseshin dhe u shpallën në kërkim. Policia ra në gjurmët e tyre pas përgjimeve të telefonatave gjatë vjedhjes së një shtëpie në 2014-ën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088739395141602
array(1) { ["section"]=> string(56) "itali-arrestohen-dy-shqiptaret-e-shpallur-ne-kerkim-3525" }