Itali, arrestohen dy vëllezër shqiptarë, shisnin kokainë në parqet e Rexhio Emilias

Publikuar tek: aktualitet, më 19:24 08-08-2015 Itali, arrestohen dy vëllezër shqiptarë, shisnin kokainë në parqet e Rexhio Emilias

Policia italiane e Rexhio Emilias ka arrestuar dy vëllezërit shqiptar Klemend e Daut Dautaj me akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike.

Arrestimi i tyre u bë në kuadër të operacionit “Parqe të sigurta” i shtrirë pothuajse në tërë Italinë.

Hetimet e policisë identifikuan dy vëllezërit shqiptarë si furnizues të nivelit të mesëm në territorin e Rexhio Emilias.

Çdo pasdite në parqet e qytetit ata furnizonin me kokainë e lëndë të tjera narkotike trafikantë të zonës, kryesisht me origjinë marokene.

Klemend e Daut Dautaj ishin rezidentë në qytetin e Parmës, por jetonin në Rexhio Emilia në një apartament ku mungonte dhe energjia elektrike, transmeton “Droni”.

Në momentin e arrestimit iu gjetën disa gramë kokainë, ndërsa në banesë e tyre policia italiane sekuestroi instrumente për përgatitjen e konfeksionimin e lëndëve narkotike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fillon shitja e biletave për Shqipëri- Portugali, ja çmimet dhe ku mund t’i bleni
“Çarmatoset” ishulli i Sazanit, nga bazë ushtarake në fshat turistik - ja projekti »
Article Logic
Execution time: 0.011446952819824
array(1) { ["section"]=> string(87) "itali-arrestohen-dy-vellezer-shqiptare-shisnin-kokaine-ne-parqet-e-rexhio-emilias-18023" }