Itali, arrestohet shqiptari me 30 kg heroinë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:53 19-02-2015 Itali, arrestohet shqiptari me 30 kg heroinë

Policia italiane ka arrestuar një shtetas shqiptar në qytetin e Padovas.

Ruzhdi. E.,  56-vjeç është kapur me 30 kilogram heroinë gjatë një aksioni të policisë italiane. Droga e sekuestruar ishte e fshehur në dy çanta.

Gjatë aksionit të policisë janë sekuestruar edhe disa maska dhe një makineri për përpunimin e drogës. Mendohet se vlera e drogës së sekuestruar nëse do të hidhej në treg do të arrinte në 2 milonë euro. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Durrës/ Artan Lame ndan leje legalizimi falas për personat me aftësi të kufizuar
Prishja e ndërtimeve, nesër tjetër aksion në lagjen “Çole” në Vlorë »
Article Logic
Execution time: 0.010976076126099
array(1) { ["section"]=> string(48) "itali-arrestohet-shqiptari-me-30-kg-heroine-3857" }