Itali/ Arrestohet shqiptari për drogë, armë e prostitucion (EMRI)

Publikuar tek: bota, më 20:48 23-01-2019 Itali/ Arrestohet shqiptari për drogë, armë e prostitucion (EMRI)

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia italiane  në Puno, me akuzën e shitjes së lëndëve narkotike, mbajtjes së armëve të zjarrit dhe shfrytëzimit të prostitucionit.

Kostandin Zama është arrestuar në shtëpinë ku jetonte. Policia i ka gjetur 36 vjecarit 18 gram kokainë dhe një peshore elektronike, të cilat ka tentuar t’i hedh nga dritarja menjëherë.

Në makinë i janë gjetur edhe një mori çelësash, njëri prej të cilëve ishte i një apartamenti në Bergamo.

Nga hetimet rezultoi se ndërtesa ishte përdorur nga një tjetër i arrestuar, shtetasi me iniciale S. E., 36 vjeç, gjithashtu i akuzuar për favorizim prostitucioni.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013394117355347
array(1) { ["section"]=> string(68) "itali-arrestohet-shqiptari-per-droge-arme-e-prostitucion-emri-150043" }