Itali, arrestohet shqiptari që shiste derë më derë

Publikuar tek: bota, më 15:26 22-01-2017 Itali, arrestohet shqiptari që shiste derë më derë

Një 35-vjeçar shqiptar me banim në Bergamo të Italisë është arrestuar për mashtrim pas denoncimit nga dy pensionistë.

Shqiptari shiste derë më derë një sistem për zbulimin e rrjedhjes së gazit për një kompani me bazë në Brescia, por në fakt mashtronte të moshuarit.

Ai është denoncuar nga dy të moshuar por policia italiane beson se ka mashtruar qindra të tjerë. Ai mashtronte teksa reklamonte produktin, që edhe nëse ishte i vërteteë, nuk kishte çertifikatë shoqëruese, shpjegoi policia italiane.

Identiteti i shqiptarit nuk është bërë publik. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zjarr i fuqishëm në një rafineri nafte në Japoni, evakuohen banorët (Foto dhe Video)
Fallxhorja urdhërohet t’i paguajë 1 mld lekë klienteve që i bëri lavazh truri për të prostituar »
Article Logic
Execution time: 0.0093240737915039
array(1) { ["section"]=> string(55) "itali-arrestohet-shqiptari-qe-shiste-dere-me-dere-66290" }