Itali, çifti shqiptar kapet me 400 gramë kokainë

Publikuar tek: aktualitet, më 22:52 30-03-2017 Itali, çifti shqiptar kapet me 400 gramë kokainë

Një çift shqiptarësh janë arrestuar nga Guardia di Finanza në Itali, pasi gjatë kontrollit në automjetin me të cilin udhëtonin u gjet një sasi prej 400 gramë lëndë narkotike e llojit kokainë.

Dy bashkëshortët, 47 dhe 39 vjeç identiteti i të cilëve nuk bëhet me dije, po udhëtonin nga Franca në drejtim të Italisë me një makinë me targa italiane. Nervozizmi i shfaqur gjatë kontrollit policorë i bëri agjentët të dyshojnë.

Mësohet se gruaja është përpjekur të hedhë një zarf, i cili më pas rezultoi se kishte 150 gramë kokainë. pas një kontrolli më të imtësishëm, është zbuluar edhe 250 grama drogë në pjesën e timonit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Paralajmërimi i Artan Hoxhës: Kush është rreziku i zgjedhjeve dhe dy trafikantët që ndikojnë
Shpërthim me tritol, Bashkia Vlorë lajmërim urgjent qytetarëve »
Article Logic
Execution time: 0.0104660987854
array(1) { ["section"]=> string(53) "itali-cifti-shqiptar-kapet-me-400-grame-kokaine-73645" }