Itali/ Droga, në pranga 3 shqiptarë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:31 18-03-2015 Itali/ Droga, në pranga 3 shqiptarë

1 kile e gjysëm kokainë dhe 60 gram heroine u kapën nga policia në një operacion që çoi në arrestimin e tre shqiptarëve.

Shtetasit shqiptarë të vënë në prangat e policisë janë, Defrim Mulgeci 37 vjeç, gruaja e tij Xhevahire Mulgeci 38 vjeç , dhe Neslie Kuka , 33 vjeç.

Droga u gjet nga skuadra e policisë italianë “Mobile” në një apartament në rrugën San Lorenzo nnë provincën e Savonas, ku jetonin 3 shqiptarët e arrestuar. Lëndët narkotike që iu gjetën shtetasve shqiptarë të lartpërmendur janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale dhe i kanë kaluar organeve hetimore italiane.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Itali, karabinierët zbulojnë me përgjime rrjetin e 5 shqiptarëve të drogës, emrat dhe fotot
FRPD, sërish protestë para kryesisë së Kuvendit: “Meta jep dorëheqjen” »
Article Logic
Execution time: 0.011186122894287
array(1) { ["section"]=> string(38) "itali-droga-ne-pranga-3-shqiptare-6207" }