Itali, goditet banda e trafikut të drogës, arrestohen 6 shqiptarë njëri prej tyre futbollist

Publikuar tek: aktualitet, më 12:39 24-04-2015 Itali, goditet banda e trafikut të drogës, arrestohen 6 shqiptarë njëri prej tyre futbollist Të arrestuarit

Policia italiane ka arrestuar 9 persona pjesë e një bande të trafikut të drogës, midis tyre disa emigrantë nga Shqipëria dhe Maqedonia. Njëri prej të arrestuarve është Martin Merolli, futbollist i Urbania Calcio.

Grupi trafikonte kokainë dhe marijuanë. Operacioni i zhvilluar në Savona, Tortoreto, Taranto e Fasano ka çuar në pranga Bruno Xhahysën, 26 vjeç, Erandi Canon 26 vjeç, Murat Spanjeshin 24 vjec dhe Xhevair Domin. Pjesë e grupit të trafikut është edhe Ali Izeiri, 25 vjeç nga Maqedonia, italiani 27 vjeçar Giuseppe Baratto dhe ukrainasi 21 vjeçar Mykhailo Bazyuk.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Avokatët e Doshit në Kushtetuese: Tom Doshi të rikthehet në Parlament
Shpërndanin diploma false, dërgohen për gjykim 6 persona »
Article Logic
Execution time: 0.012546062469482
array(1) { ["section"]=> string(95) "itali-goditet-banda-e-trafikut-te-droges-arrestohen-6-shqiptare-njeri-prej-tyre-futbollist-9604" }