Itali - Shqipëri: Këto janë formacionet e mundshme

Publikuar tek: sport, më 17:13 24-03-2017 Itali - Shqipëri: Këto janë formacionet e mundshme

Na ndajnë vetëm pak orë nga përballja historike mes Italisë dhe Shqipërisë e formacionet zyrtare të të dyja kombëtareve nuk janë bërë ende publike.

Megjithatë mediat italiane dhe ato shqiptare vijojnë të publikojnë emrat e mundshëm që do jenë sot në fushën e blertë. Sipas “ilsussidiario” Italia pritet të luajë me skemnë 4-2-4 ndërsa De Biasi ka vendosur të kundërpërgjigjet me skemën 4-5-1, shkruan Newsbomb.al.

Ja formacionet e mundshme:

ITALIA (4-2-4): Buffon; Darmian, Barzagli, A. Romagnoli, De Sciglio; Verratti, De Rossi; Candreva, Belotti, Immobile, L. Insigne

Rezerva: G. Donnarumma, Meret, Zappacosta, Bonucci, Rugani, Astori, D’Ambrosio, Gagliardini, Parolo, Spinazzola, Petagna, Eder, N. Sansone

Trajner: Giampiero Ventura

SHQIPËRIA (4-5-1): Hoxha; Hysaj, Veseli, Mavraj, Agolli; Roshi, Lila, T. Xhaka, L. Memushaj, Lenjani; Balaj.

Rezerva: Shehi, Strakosha, Ajeti, Alla, Aliji, Kukeli, Abrashi, Basha, Grezda, Hyka, Latifi, Cikalleshi, Llullaku, Sadiku

Trajner: Gianni De Biasi

Arbitër: Slavko Vincic (Slloveni)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037235975265503
array(1) { ["section"]=> string(53) "itali-shqiperi-keto-jane-formacionet-e-mundshme-73022" }