Itali/ Shtohet numri i shqiptarëve të arrestuar për drogë, edhe 6 të tjerë në pranga

Publikuar tek: aktualitet, më 09:55 11-03-2015 Itali/ Shtohet numri i shqiptarëve të arrestuar për drogë, edhe 6 të tjerë në pranga Shqiptarët e arrestuar në Como me akuzën e drogës

Pas arrestimit të 17 shqiptarëve për drogë dhe 8 të tjerëve për prostitucion një tjetër operacion i policisë italiane ‘’Terri’’, ka vënë  në pranga edhe 6 shqiptarë të tjerë.

Në Como policia prangosi 5 meshkuj dhe 1 femër, Shpresa Rika.  Lisandër Livadhi, Julian Lushaj, Renato Korra, Amarildo Beqiri dhe Shpëtim Llozi janë të arrestuarit që akuzohen për rrjetin e drogës të ngritur në Como.

Banda ka importuar nga Shqipëria në Itali qindra kilogramë marijuanë dhe disa kile kokainë. Por anëtarët e bandës kanë rënë në pranga edhe vitin e kaluar ku iu kapën 167 Kilogramë marijuanë, 800 gramë kokainë dhe 50 mijë euro. Nuk dihet se si shqiptarët I kanë shpëtuar policisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘’Jo drogës’’, policia sensibilizon nxënësit
Vlorë/ Arrestohen 4 drejtues mjetesh, procedohen penalisht 3 të tjerë »
Article Logic
Execution time: 0.012588977813721
array(1) { ["section"]=> string(87) "itali-shtohet-numri-i-shqiptareve-te-arrestuar-per-droge-edhe-6-te-tjere-ne-pranga-5504" }