Itali, u grind me të shoqen, burri qëllon me armë nga ballkoni dhe vret 3 persona

Publikuar tek: bota, më 19:13 15-05-2015 Itali, u grind me të shoqen, burri qëllon me armë nga ballkoni dhe vret 3 persona

Një 48 vjeçar nga Napoli ka vrarë 3 persona dhe ka plagosur 5 të tjerë pas hapjes së zjarrit nga ballkoni i tij.

Numri i të vrarëve është 3, përfshi edhe një officer policie që ishte komshi i autorit dhe ishte i pari që ka ndërhyrë. Sipas policisë italiane, 4 nga 5 të plagosurit janë oficerë policie, të cilët u transportuan menjëherë në spitalin e qytetit të Napolit.

Mediat italiane kanë raportuar se vrasësi fillimisht kishte zënë pozicion në ballkoin e tij, pas një mosmarrëveshjeje me gruan, dhe kishte kërcënuar se do të shpërthente bombolën e gazit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011498928070068
array(1) { ["section"]=> string(85) "itali-u-grind-me-te-shoqen-burri-qellon-me-arme-nga-ballkoni-dhe-vret-3-persona-11263" }