Italia e para, Danimarka e fundit: Kush janë shtetet që besojnë më shumë te Vladimir Putin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:22 16-09-2020 Italia e para, Danimarka e fundit: Kush janë shtetet që besojnë më shumë te Vladimir Putin Vladimir Putin

Bota vijon të ketë përplasje dhe ndarje mes shteteve, saqë nganjëherë mund të themi me plot bindjes se prej vitesh po përjetojmë një tjetër Luftë të Ftohtë.

Perëndimi kundër Lindjes, siç gjithnjë ka qenë. Në të djathtë është Amerika që udhëheq bashkë me Gjermaninë në Europë, ndërsa në Lindje Rusia dhe Kina.

Mirëpo nëse i referohemi Rusisë, shpejt të vjen në mendje lideri "i përjtetshëm" Vladimir Putin, i cili ndodhet në krye të Kremlinit për shumë e shumë vite.

Duke qenë se e ka konsoliduar pushtetin e tij dhe shpeshherë është konsideruar si një "diktator" modern, besimi i popujve të Perëndimit duket se është avitur.

Radio Europa e Lirë ka publikuar një grafik, ku tregohet besimi që kanë popujt e ndryshëm tek Putin, kur vjen fjala te "puna e tij për çështjet botërore". Italia Qendron në krye me 37%, ndërsa Danimarka në fund me 12%.

Shihni grafikun e plotë:

grafiku.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013162851333618
array(1) { ["section"]=> string(95) "italia-e-para-danimarka-e-fundit-kush-jane-shtetet-qe-besojne-me-shume-te-vladimir-putin-220600" }