Italia në valën e dytë të COVID-19? Shifrat e 24 orëve të fundit ngrenë alarmin te autoritetet shëndetësore

Publikuar tek: bota, më 19:11 01-10-2020 Italia në valën e dytë të COVID-19? Shifrat e 24 orëve të fundit ngrenë alarmin te autoritetet shëndetësore Ilustruese

Autoritetet shëndetësore italiane janë vënë në alarm pas rritjes së shifrës së infektimeve në 24 orët e fundit.

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 24 viktima dhe 2548 të infektuar, shifra më e lartë në 2 javët e fundit.

Që nga fillimi i pandemisë në Itali kanë humbur jetën 35918 persona dhe janë infektuar 317409 qytetarë, ndërsa numri i të shëruarve është 228.844.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011626005172729
array(1) { ["section"]=> string(113) "italia-ne-valen-e-dyte-te-covid-19-shifrat-e-24-oreve-te-fundit-ngrene-alarmin-te-autoritetet-shendetesore-222371" }